Ustawa kagańcowa przyjęta. Sejm odrzucił uchwałę Senatu.

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka negatywnie zaopiniowała wczoraj uchwałę Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustaw sądowych, która rozszerza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i wprowadza zmiany w procedurze wyboru I prezesa Sądu Najwyższego.

Ustawa kagańcowa przyjęta. Sejm odrzucił uchwałę Senatu
fot.ŚWIECZAK

Poseł PiS Piotr Sak – przedstawiając sprawozdanie komisji – mówił, że części sędziów „niezawisłość pomyliła się z bezkarnością”. Politykom opozycji zarzucił zaś, że „nie mają krzty szacunku do konstytucji” i są „donosicielami, prowadzą antypolską działalność w imię doraźnych i politycznych celów”.

– Nigdy nie sądziłem, że marszałek Senatu, czy I prezes Sądu Najwyższego, staną się misjonarzami i krzewicielami bezprawia. Zamiast wesprzeć rząd w postępującej i bratobójczej batalii sędziowskiej, gdzie jedni sędziowie atakują drugich, opozycja, niestety, ten stan rzeczy nie tylko utrwala, ale i podsyca – mówił Sak.

– My nie dopuścimy do anarchii państwa. Nie ma na to zgody – mówił Wójcik, a posłowie opozycji krzyczeli „będziesz siedział!”. – Pani marszałek, mówię do pani Kidawy-Błońskiej, pyta pani, co zrobiliśmy? My zrobiliśmy to, czego wy nie zrobiliście – mówił polityk. – To wy zapraszacie Komisję Wenecką do Polski, to jest wasze podejście: zgięty kark i na kolanach – stwierdził Wójcik.

Ustawa kagańcowa przyjęta. Sejm odrzucił uchwałę Senatu.

Ustawa kagańcowa przyjęta. Sejm odrzucił uchwałę Senatu.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *