Zaprzysiężenie prezydenta odbędzie się w Sejmie. Oddzielne wejścia i obowiązkowe maseczki

Zaprzysiężenie prezydenta odbędzie się w Sejmie. Oddzielne wejścia i obowiązkowe maseczki
fot.ŚWIECZAK

Każdy ma wstęp na Salę Plenarną, niezależnie od tego czy ma maseczkę, czy nie. Jest to Zgromadzenie Narodowe, jest oddzielny regulamin – mówiła szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska o zaplanowanym na czwartek zaprzysiężeniu prezydenta. Jak dodała, członkowie Zgromadzenia Narodowego będą „wchodzić przez ogrody sejmowe od ul. Wiejskiej, przez tzw. palarnię”.

W czwartek Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wezmą udział w uroczystościach inauguracji II kadencji prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość zaprzysiężenia ma odbyć się przed Zgromadzeniem Narodowym. O nietypowym przebiegu tego wydarzenia związanym z epidemią koronawirusa mówiła szefowa Kancelarii Sejmu.

– Wszędzie będą wystawione płyny dezynfekcyjne, zdezynfekowane zostaną ciągi komunikacyjne, sale posiedzeń, sale komisyjne. Każdy z parlamentarzystów oraz gości przy wejściu będzie miał mierzoną temperaturę, każdy otrzyma maski – mówiła Kaczmarska.

Oddzielne wejścia i obowiązkowe maseczki

– Członkowie Zgromadzenia Narodowego będę wchodzić (wejściem – red.) przez ogrody sejmowe od ul. Wiejskiej przez tzw. palarnię, goście, czyli korpus dyplomatyczny będzie wchodził oddzielnym wejściem. Jeżeli chodzi o gości, którzy zajmą miejsce w salach osłuchowych, w Sali Kolumnowej oraz sali 118 także będą mieli oddzielne wejścia, by ciągi komunikacyjne nie przecinały się – wyjaśniła.

– Jeśli chodzi o członków Zgromadzenia Narodowego będą to maski PP3 zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego – powiedziała Kaczmarska.

– Prezydent, premier wchodzą głównym wejście oraz z gośćmi zaproszonymi na galerię sejmową – dodała szefowa Kancelarii Sejmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *