Urodziny Miasta-100 lat Otwocka
W sobotę w Parku Miejskim w Otwocku mieszkańcy Otwocka i okolic bawili się na imprezie plenerowej z okazji Urodzin Miasta – 100 lat Otwocka. Impreza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka. Imprezie towarzyszyły koncerty i zabawy i tańce. Na scenie wystąpili: Julia Węgrowicz & deCOVER, The Rookles, Świdermajer Orkiestra, Lao Che oraz niekwestionowana królowa polskiej sceny muzycznej Maryla Rodowicz („Małgośka”,”Kolorowe jarmarki”, „Niech żyje bal”, „Ale to już było”).
Jednym z punktów imprezy był Flashmob z Rafałem Maserakiem – pokazy szkół tańca FAST STEP i UKS DUET.
Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak złożył życzenia mieszkańcom.
-Miasto to jest żywy organizm, ale my mieszkańcy jesteśmy jego sercem – powiedział prezydent.
-Życzę mieszkańcom abyśmy byli dumni ze wybraliśmy na adres zamieszkania właśnie to miejsce. Życzę nam aby nam się żyło lepiej, bezpieczniej.
Gościem specjalnym był Burmistrz bliźniaczego miasta Lennestadt Stefan Hundt. Złożył na ręce Prezydenta najlepsze życzenia w imieniu swoim i całej Rady Miasta Lennestadt, z okazji stulecia miasta.
-Macie wspaniałe miasto. Macie fantastyczne miasto, które fantastycznie se rozwija i wierzcie mi że możecie być dumni z tego -powiedział burmistrz Hundt.
Na scenę wjechał tort i zostało odśpiewane „sto lat”. Prezydent Szczepaniak wraz z burmistrzem Stefanem Hundt ukroili pierwsze kawałki tortu.
życzenia od Prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka
życzenia dla mieszkańców od radnego Miasta Otwocka Marka Leśkiewicza
Podczas obchodów 100-lecia miasta Otwocka przedstawiciele Urzędu Miasta namawiali mieszkańców do wypełnienia ankiety dotyczącej aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji (LPR) Miasta Otwocka. Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Otwocka to dokument, który określa złożone problemy środowiskowe, społeczne i rozwojowe oraz kierunki działań rewitalizacyjnych ściśle związane z ideą zrównoważonego i trwałego rozwoju. Stanowi również formalną podstawę do złożenia wniosków o pozyskanie m.in. środków europejskich na działania związane z rewitalizacją.
Radny Miasta Otwocka Marek Leśkiewicz w rozmowie z przedstawicielami Urzędu Miasta Otwocka, panią Moniką Piórkowską głównym specjalista w biurze ds. funduszy zewnętrznych, nakreślili różnicę między programem RESTAURA a LPR.
Program RESTAURA miał na celu zrewitalizowanie strefy centrum.
Lokalny Program Rewitalizacji (LPR) Miasta Otwocka nad którym teraz pracują urzędnicy polega w pierwszym etapie na przeprowadzeniu konsultacji społecznych oraz na wypracowaniu diagnozy, która powstanie na postawie informacji zebranych na z ankiet. (ankieta dostępna na stronie miasta Otwocka)
Mapping na budynku L.O. Gałczyńskiego