Stanisław Tyszka po spotkaniu z członkami Komisji Weneckiej

Z kolei wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz’15 wyraził pogląd, że szef MSZ Witold Waszczykowski popełnił błąd, zapraszając Komisję Wenecką do współpracy. To są konflikty polityczne, które powinniśmy rozstrzygać w Polsce, a nie wciągać do tego międzynarodowe gremium – stwierdził Tyszka.

Jak powiedział, spotkanie z przedstawicielami Komisji Weneckiej „przypominało przedszkole”. Mieliśmy do czynienia z przedszkolakami skarżącymi się pani przedszkolance, kto komu bardziej dokopał – najpierw przedstawiciele PiS skarżyli się na PO-PSL, później przedstawiciele PO, Nowoczesnej i PSL skarżyli się na PiS, i jedno, co wynika jasno z tego spotkania, to jest to, że żadnej ze stron tego konfliktu nie zależy na jego zakończeniu – ocenił polityk Kukiz’15.

Stanisław Tyszka po spotkaniu z członkami Komisji Weneckiej fot. ŚWIECZAK

Stanisław Tyszka po spotkaniu z członkami Komisji Weneckiej
fot. ŚWIECZAK

Jego zdaniem, podczas spotkania członkowie Komisji Weneckiej „poparli” propozycje zmian w konstytucji, którą przygotowali posłowie klubu Kukiz’15. Projekt zakłada wybór sędziów TK kwalifikowaną większością 2/3 głosów, zwiększenie składu TK z 15 do 18 członków i badanie zgodności z konstytucją ustawy o TK przez Sąd Najwyższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *