Bartłomiej Sochański, radny PiS wybrany na sędziego TK

Kandydatura Bartłomieja Sochańskiego została zatwierdzona pomimo głosów sprzeciwu opozycji, której przedstawiciele wskazywali na to, że obecnie parlament powinien zajmować się przede wszystkim walką z epidemią koronawirusa.

Kim jest Bartłomiej Sochański?
Informacje o urodzonym w 1955 roku Bartłomieju Sochańskim udostępniono na stronie Sejmu. „Od blisko czterdziestu lat jest adwokatem i radcą prawnym. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1981 roku uzyskał tytuł radcy prawnego. W latach 1983-1987 był zastępcą dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie. Od 1987 roku wykonuje zawód adwokata, obecnie w kancelarii adwokatów i radców prawnych Sochański i Osiński w Szczecinie. Przez wiele lat był delegatem na Krajowy Zjazd Adwokatury” – czytamy.

Sochański w latach osiemdziesiątych działał w NSZZ Solidarność, a po 1990 roku odbywał straże adwokackie w Kanadzie, Danii i Wielkiej Brytanii. „Specjalizuje się w prawach człowieka, prawie europejskim, prawie karnym gospodarczym. Był jednym z pełnomocników rodzin katyńskich w sporze przeciw Federacji Rosyjskiej przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu” – dodano. Jak przypomniano w biografii Sochańskiego, w latach 1994-1998 był on prezydentem Szczecina, a od 2001 do 2018 roku pełnił funkcję konsula honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Szczecinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *