Biedroń: To czarny dzień dla polskiej demokracji

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek nowelizację m.in. Prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym

Biedroń: To czarny dzień dla polskiej demokracji
fot.ŚWIECZAK

– To czarny dzień dla polskiej demokracji. 4 lutego 2020 roku Jarosław Kaczyński ręką prezydenta Dudy domknął system. System, który ma podporządkować władzę w Polsce jednemu człowiekowi – prezesowi PiS. Ten dzień przejdzie do polskiej historii jako moment, w którym Konstytucja RP, której prezydent suwerennego, demokratycznego kraju powinien bronic, przegrała z legitymacją partyjną – skomentował decyzje prezydenta Robert Biedroń.

Biedroń oświadczył, że był przygotowany na tę sytuację i przygotował projekt nowelizacji ustaw: Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw, który, jak stwierdził, „przywraca praworządność i ład konstytucyjny w tej sferze”. Zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, to złoży ten projekt w Sejmie i będzie zabiegał o poparcie dla niego. Podkreślił, że projekt był konsultowany z ekspertami i przygotowywany od miesięcy, bo „widać było w jakim kierunku zmierza działalność Andrzeja Dudy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *