Emilewicz: Praca zdalna jest ważna w tym trudnym czasie.

Emilewicz: Praca zdalna jest ważna w tym trudnym czasie.

Emilewicz: Praca zdalna jest ważna w tym trudnym czasie.
fot. ŚWIECZAK

Rząd prowadzi kampanię informacyjną i zwrócił się do mediów o dalsze wzmacnianie przekazów Trzeba przypominać o podstawowych zasadach – jak częste mycie i dezynfekowanie dłoni, niepodawanie ręki na powitanie, unikanie miejsc z dużą liczbą osób – zaznaczył szef kancelarii.

Zwracamy się do pracodawców z apelem o to, by maksymalnie wdrożyć pracę zdalną. Administracja rządowa zaczęła pracować zdalnie – powiedział minister Michał Dworczyk. Podobne rekomendacje staramy się wprowadzać w podmiotach gospodarczych. Praca zdalna jest ważna w tym trudnym czasie. Można ją zlecić niemal z dnia na dzień, z godziny na godzinę – wskazała minister rozwoju.

Ponadto poinformowała, że rekomendowane jest, aby konferencje także odbywały się za wykorzystaniem nowoczesnych technologii, by uniknąć spotkań w skupiskach ludzkich.

Minister Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że rząd nie planuje zamykania sklepów i placówek handlowych oraz odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast. Zaznaczyła, że odbyła rozmowy z producentami żywności i poinformowała, że moce przerobowe są uruchomione na poziomie 80 proc.

Producenci żywności są gotowi produkować więcej, jeśli będzie taka potrzeba. Apelujemy o racjonalne zachowanie – mówiła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *