FESTIWAL CHLEBÓW ŚWIATA – Konferencja prasowa

W dniach 21 – 23 marca 2014 organizowany jest Festiwal Chlebów Świata. Celem tej inicjatywy jest promocja chleba, pokazania jego powszechności ale i równocześnie różnorodności w zależności od kraju pochodzenia

Będzie ona składała się z dwu sektorów, pierwszy  to prezentacja wypieków pieczywa, drugi to ekspozycja producentów pieczywa i związanych z piekarnictwem różnorodnych produktów czy sprzętu.

Do wzięcia udziału w żywej prezentacji chlebów świata zaproszeni zostali  Casa Artusi (Dom Ojca Kuchni Włoskiej) z prezentacją piady, producentów bliny, pizzy, pity, macy, ciapati (roti), lewasz, tortilli, oraz opłatka wigilijnego,  Muzeum Żywego Piernika w Toruniu, Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną z pokazem wypieku rogali świętomarcińskich, Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu z wypiekiem chleba na zakwaście, przedstawicieli ambasad ze wszystkich kontynentów z pokazem własnej tradycji wypieku chleba.

Gościem specjalnym będzie Polski Kosmonauta który podzieli się doświadczeniami kulinarnymi z kosmosu. Na tę okazję sprowadzony zostanie chleb kosmonautów.  

Nie zabraknie też pokazu rodzajów ziarna oraz mąki.

Realizacja projektu będzie bezprecedensowa ekspozycja Chlebów Świata, pozwalająca poznać nie tylko dzieje chleba, ale też – wszelkie jego odmiany występujące w różnych regionach świata.  Taka prezentacja to podkreślenie uniwersalnego wymiaru chleba jako pożywienia, który w znanej czy nieznanej dotychczas innej formie można go znaleźć w każdym zakątku kuli ziemskiej zamieszkałym przez ludzi. Inauguracja Festiwalu Chlebów Świata” odbędzie się 21  marca 2014r. w  pierwszym dniu wiosny.

Uczniowie szkół w tym terminie mają własne zwyczaje. Dlatego by ten dzień mogli jak najlepiej zagospodarować wszystkie szkoły z Warszawy jak i Mazowsza otrzymają zaproszenie do wzięcia udziału w tym Festiwalu. By temu Festiwalowi nadać najwyższą rangę organizator zwraca  się o patronaty do  resortów centralnych związanych z tematyką piekarnictwa, organizacji samorządu gospodarczego.

Wystawcom oddane będzie do dyspozycji 1500 m2 powierzchni wystawienniczej. Dzięki współpracy z urzędami dzielnic Warszawy, szkołami, mediami spodziewany jest udziału  kilkunastu tysięcy  osób.

 

FESTIWAL CHLEBÓW ŚWIATA

odbędzie się w dniach 21 – 23 marca 2014

Warszawa, ul. Ratuszowa 13

blisko od dworca Wileńska 

Szczegóły programu:

http://www.festiwalchlebow.pl/

https://www.facebook.com/chlebyswiata

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

 

 

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

Cezary

 

Cezary

Cezary

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *