Gala plebiscytu Warszawianka Roku 2019

W środę, 9 października, w Forcie Sokolnickiego na Żoliborzu, odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatki plebiscytu. W uroczystości poza nominowanymi i laureatkami, udział wzięli m.in.: Rafał Trzaskowski – prezydent m.st. Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska przewodnicząca Rady m.st. Warszawy, Renata Kaznowska – zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Paweł Rabiej – zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Aldona Machnowska-Góra – dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej oraz Katarzyna Wilkołaska-Żuromska – pełnomocniczka ds. kobiet, a także przedstawiciele władz samorządowych, członkowie kapituły oraz ambasadorki i ambasadorki plebiscytu.

Tytuł Warszawianki Roku przyznawany jest za promowanie takich wartości jak otwartość, tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie.

Warszawianki Roku to wspaniałe kobiety, które swoim życiem i działaniem sprawiają, że otaczający nas świat, ten mikro – dzielnica i miasto, jest bardziej sprawiedliwy, zrozumiały, dostępny i po prostu

Gala plebiscytu Warszawianka Roku 2019
Fot. ŚWIECZAK

I

II

III

IV

Warszawianka Roku – laureatka

Tytuł Warszawianki Roku znakomitą większością głosów przypadł w tym roku Nicole Sochacki-Wójcickiej. Ginekolożce-położniczce w trakcie specjalizacji, edukatorce i mamie dwójki dzieci, która na swoim blogu mamaginekolog.pl dzieli się nie tylko wiedzą medyczną, ale także osobistymi doświadczeniami.

W ubiegłym roku zorganizowała rekordową zbiórkę na cele charytatywne dzięki sprzedaży własnych e-booków. Warszawianka z przekonania. Nie wyobraża sobie życia i pracy w innym mieście.

Gdy urodziła pierwsze dziecko, odkryła jak ważne jest przekazywanie w przystępny sposób fachowej wiedzy. Tak powstał jej blog, na którym stara się rozpowszechniać wiedzę medyczną, tłumaczy konieczność badań profilaktycznych dla zdrowia kobiet. Dzięki jej publikacjom, dziesiątki tysięcy kobiet poznaje zasady dbania o swoje zdrowie, pielęgnowania dzieci oraz czego oczekiwać od lekarzy i jak rozumieć własne ciało.

Praca jest jej wielką pasją, swój zawód uważa za najlepszy z możliwych, ponieważ dzięki niemu może pomagać i towarzyszyć ludziom w ich najszczęśliwszych chwilach – przy narodzinach dziecka.

– Bardzo dziękuję za tytuł Warszawianki Roku, bardzo się z niego cieszę. W 1925 roku mój dziadek, mając 13 lat na piechotę przyszedł do Warszawy, ponieważ jego największym marzeniem było aby zostać warszawiakiem. Jestem przekonana, że gdyby mój dziadek teraz żył, to byłby bardzo dumny i na pewno jest teraz dumny, z tego, że jego wnuczka została Warszawianką Roku – powiedziała po otrzymaniu statuetki Nicole Sochacki-Wójcickiej.

V


VI
Warszawianka Przemian – laureatka

Warszawianką Przemian głosami mieszkańców i mieszkanek stolicy została Krystyna Janda – wybitna aktorka, reżyserka, autorka i założycielka Fundacji na Rzecz Kultury, która prowadzi dwie znaczące warszawskie sceny – Teatr Polonia i Och-Teatr.

Tworzy teatr, który nie tylko uwodzi, ale także opowiada o prawdziwych problemach ludzi, uczy i bawi. Ze swoimi spektaklami wychodzi w przestrzeń publiczną, co roku zapraszając tysiące warszawiaków do bezpłatnego spotkania ze sztuką na świeżym powietrzu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *