Jan Śpiewak kandydatem na prezydenta porozumienia “WYGRA WARSZAWA”

Jan Śpiewak wystartuje w wyborach na prezydenta Warszawy jako kandydat porozumienia ruchów miejskich, Inicjatywy Polska, Partii Razem i Zielonych. Organizacje wystawią w stolicy wspólne listy do rad dzielnic i Rady Miasta. Hasłem komitetu będzie: WYGRA WARSZAWA.

Priorytety wyborcze Śpiewaka to uruchomienie przez miasto wielkiego programu budowy tanich mieszkań na wynajem, wsparcie osób starszych oraz rozliczenie afery reprywatyzacyjnej. Kandydat “Wygra Warszawa” chce postawić na rozwój usług publicznych i doprowadzić do obniżenia kosztów życia w mieście. Symbolem zmian w myśleniu o mieście, ma być otoczenie Pałacu Kultury i Nauki Warszawskim Parkiem Centralnym.

Członkowie “Wygra Warszawa” chcą reprezentować interesy mieszkańców stolicy rozczarowanych rządami Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości. Dotychczasową politykę władz Warszawy oceniają bardzo krytycznie. Ostatnich kilkanaście lat rządów w stolicy to nie tylko afera reprywatyzacyjna, lecz także narastający chaos przestrzenny i brak pomysłów na wsparcie najbardziej potrzebujących. – Chcemy to zmienić – mówił Śpiewak na dzisiejszej konferencji prasowej. Odnosząc się do swoich głównych rywali w wyborach kandydat porozumienia “Wygra Warszawa” powiedział: – nie chcemy patrzeć na rywalizację marionetek Kaczyńskiego i Schetyny.

Jan Śpiewak przedstawił kandydatki na funkcję wiceprezydentek Warszawy. Będą nimi: Hanna Gospodarczyk, liderka warszawskiego Razem, Paulina Piechna-Więckiewicz – wieloletnia radna RM Warszawy, Inicjatywy Polska, Justyna Drath – współtwórczynię polskich ruchów miejskich z Razem oraz Dagmarę Misztelę – liderkę warszawskich Zielonych. Kandydatki “Wygra Warszawa” będą odpowiadać za kluczowe filary polityki miejskiej: Gospodarczyk – kwestie społeczne; Piechna-Więckiewicz – polityka
przestrzenna, kwestie równościowe, środki unijne; Drath – edukacja i kultura; Misztela: infrastruktura, ochrona środowiska, demokracja lokalna.

W swoich wystąpieniach kandydatki diagnozowały szereg kwestii, którymi z powodzeniem może zająć się stołeczny samorząd. Hanna Gospodarczyk przypomniała, że wśród mieszkańców Warszawy co dziesiąta osoba żyje z jakimś stopniem niepełnosprawności i m.in. zapowiedziała utworzenie sieci Lokalnych Ośrodków Wsparcia (LOW).

Paulina Piechna-Więckiewicz zadeklarowała walkę z chaosem przestrzennym i nowoczesne planowanie miasta uwzględniające potrzeby wszystkich grup społecznych. Obiecała również realne zaangażowanie Ratusza w tworzenie i promocję rozwiązań równościowych.

Justyna Drath poruszyła problemy warszawskiej edukacji, niszczonej przez fatalne reformy minister Anny Zalewskiej. Zaproponowała aktywną politykę Ratusza na rzecz wsparcia publicznych szkół oraz podwyższenie dodatków motywacyjnych nauczycieli.

Według Dagmary Miszteli potrzebne jest przywrócenie kontroli nad kluczowymi obowiązkami miasta. Gospodarka odpadami, dostawy ciepła czy transport publiczny powinny być tanie i ogólnodostępne, a na skutek lekkomyślnej polityki Ratusza ceny ciepła w Warszawie znacznie wzrosły.

“Wygra Warszawa” z Janem Śpiewakiem jest obecnie trzecią siłą w stolicy. “Razem odsuniemy PO-PiS od władzy w Warszawie” – obiecał lider porozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *