Joanna Lichocka odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Kultury. Powód: środkowy palec

„Rozpatrzenie wniosku o odwołanie pani poseł Joanny Lichockiej z funkcji zastępcy przewodniczącego Komisji Kultury i Środków Przekazu.”

W piątek z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Kultury i Środków Przekazu odwołana została Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Głosowało 28 osób: „za” było 14, „przeciw” – 13, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

To opozycyjni członkowie sejmowej Komisji Kultury złożyli wniosek o odwołanie Joanny Lichockiej z funkcji wiceprzewodniczącej.

– Uznaliśmy, że straciła mandat do tego, aby reprezentować Komisję Kultury. Swoim zachowaniem w parlamencie obraziła nie tylko opozycję, nie tylko parlamentarzystów, nie tylko Polaków, ale w szczególności osoby, które z nadzieją spoglądały na tę debatę, w której decydowaliśmy, czy dwa miliardy złotych przekażemy na onkologię, na leczenie ciężko chorych, czy dwa miliardy złotych zostaną przeznaczone na propagandę w telewizji publicznej
– powiedział Wojciech Król podczas konferencji prasowej, trzymając zdjęcie, na którym widać posłankę Lichocką pokazującą środkowy palec. Polityk opozycji podkreślił także, że te dwa miliardy zostały przeznaczone na kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.

Joanny Lichockiej nie było na głosowaniu. Nie zabrała także głosu zdalnie.

– Okazuje się, że sprawiedliwość i zasady elementarnej przyzwoitości nie opuściły Sejmu na dobre. Za pokazanie Polkom i Polakom, a także Posłankom i Posłom środkowego palca Joanna Lichocka została właśnie odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej sejmowej komisji kultury – skomentowała decyzję posłów Joanna Scheuring-Wielgus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *