Kaczyński do opozycji: Jesteście przestępcami. Możecie sobie wrzeszczeć

Kaczyński do opozycji: Jesteście przestępcami. Możecie sobie wrzeszczeć

 To, co dzieje się na tej sali pokazuje, jaki jest wasz poziom kultury politycznej i państwowej – mówił lider PiS-u, zwracając się do opozycji. Wy w tej chwili w imię własnych, małych, brudnych interesów Nowaka rozwalacie Polskę, narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami – ocenił wicepremier.

Jesteście przestępcami. Możecie sobie wrzeszczeć. Jest przestępstwo spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego – tłumaczył Kaczyński. Wy, wzywając do demonstracji, powodujecie tego rodzaju niebezpieczeństwo i odpowiecie za to – zapowiedział.

Środowe wystąpienie w Sejmie to kolejna w ostatnich dniach stanowcza odpowiedź Jarosława Kaczyńskiego na protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Ten wyrok stał się dzisiaj powodem albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, które przebiegają przy tym w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii COVID-u. Mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane. Mamy stan, w którym te demonstracje będą z całą pewnością kosztowały życie wielu ludzi – mówił prezes PiS we wtorkowym oświadczeniu. Ci, którzy do nich wzywają, ale i także ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się poważnego przestępstwa – dodał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *