Kierwiński, Grabiec o złamaniu procedur w rządowym locie z Londynu

Marcin Kierwiński, Jan Grabiec z Platformy Obywatelskiej podczas konferencji w sejmie w poniedziałek 5 grudnia 2016 r.po oświadczeniu minister Beaty Kempy: – PiS nie wyciągnął żadnych wniosków z katastrofy w Smoleńsku!

– Wysłuchaliśmy tego co miała do powiedzenia w sprawie lotu z Londynu do Warszawy minister Beata Kempa i muszę powiedzieć, że jesteśmy jeszcze bardziej przerażeni. Nie ma nawet cienia refleksji, że doszło do sytuacji bardzo niebezpiecznej. Nie ma cienia refleksji, że mieliśmy do czynienia z bardzo niebezpiecznym zachowaniem” – mówił podczas briefingu poseł Marcin Kierwiński.

Jan Grabiec zwrócił uwagę, że o istnieniu cywilnej instrukcji HEAD „dotychczas nikt nie wiedział”. Jego zdaniem wypowiedź minister Kempy, która jako szefowa KPRM jest osobą odpowiedzialną za organizację tego lotu, świadczy, o tym, że katastrofa w Smoleńsku niczego nie nauczyła obozu władzy.
Wtórował mu Kierwiński. – Jeśli pani minister Kempa ma taką instrukcję, to niech ją pokaże.
Poseł zwrócił uwagę, że instrukcja wojskowa HEAD, która określa zasady transportu VIP-ów jest jawna, więc nie ma powodu, aby „ta rzekoma cywilna instrukcja HEAD była także jawna”. „Przecież muszą do niej mieć wgląd choćby piloci latający z polskimi VIP-ami” – wskazał.
„Pani minister Kempa po prostu się kompromituje” – podkreślił.
Zdaniem Kierwińskiego urzędnicy z KPRM powinni wziąć odpowiedzialność za swoje działania. „Niech wdrożą procedury naprawcze i niech osoby winne poniosą konsekwencje” – podkreślił.
„Tu naprawdę potrzebna jest refleksja, że przy kolejnym tego typu incydencie może dojść do poważnych skutków. Tu trzeba chłodnej refleksji i wyciągnięcia konsekwencji” – powiedział poseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *