Konferencja „Autyzm – jak zrozumieć i jak pomóc?”

Urząd Dzielnicy Ursynów oraz Fundacja „Ala ma kota” mają zaszczyt zaprosić na konferencję „Autyzm – jak zrozumieć i jak pomóc?”, która odbędzie się 8 kwietnia 2015 roku w godz. 13.00 – 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Konferencja  poświęcona będzie  wymianie poglądów i doświadczeń, propagowaniu i rozpowszechnianiu wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum Autyzmu.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli, terapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów, studentów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji i terapii Dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi.

Tematyka konferencji koncentruje się wokół postrzegania autyzmu, nie jako zaburzenia o stałym i niezmiennym charakterze. Niestety, mimo iż Dzieci z autyzmem, Zespołem Aspergera i całościowymi zaburzeniami rozwoju jest coraz więcej, powszechna wiedza na temat tych zaburzeń jest niewielka i często zniekształcana przez stereotypy.

Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami w zakresie kompleksowego podejścia do terapii Dzieci z autyzmem i pokonywać społeczne stereotypy, a przede wszystkim zapraszamy do dyskusji i wspólnej refleksji opartej na wiedzy.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji i zachęcamy do rozpropagowania niniejszej informacji w swoim środowisku.

Udział w konferencji jest bezpłatny. .
Liczba miejsc ograniczona.
Uczestnicy otrzymają certyfikaty.
(źródło:http://ursynow.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *