Konferencja prasowa Krzysztofa Szczerskiego na zakończenie szczytu NATO

– Prezydent Duda jest zadowolony z rezultatów szczytu i z wymiany opinii dotyczących relacji NATO-Rosja. To szczyt jedności – powiedział Krzysztof Szczerski, minister w Kancelarii Prezydenta RP na konferencji prasowej na zakończenie szczytu.

Konferencja prasowa Krzysztofa Szczerskiego na zakończenie szczytu NATO fot. ŚWIECZAK

Konferencja prasowa Krzysztofa Szczerskiego na zakończenie szczytu NATO
fot. ŚWIECZAK


– Sesja NATO-Ukraina kończy się pakietem wsparcia dla Ukrainy. Oznacza to, że Sojusz pomaga nie tylko słownie, ale również namacalnie Ukrainie, oferując jej pomoc militarną. W czasie spotkania z prezydentem Poroszenką, Andrzej Duda wskazał na dalsze funkcjonowanie ukraińsko-litewsko-polskiej brygady. To pokazuje, jak można współpracować na szczeblu międzynarodowym i jak ważny jest udział Ukrainy w tym przedsięwzięciu – poinformował minister Szczerski.

– Spotkanie prezydenta Dudy z prezydentem Poroszenką dotyczyło wielu spraw. Przede wszystkim zgodnie z zapowiedziami, podziękował za oddanie hołdu ofiarom rzezi wołyńskiej. To ważny gest Poroszenki, na który wskazał prezydent Andrzej Duda. To dobry krok w kierunku unormowania stosunków historycznych na linii Polska-Ukraina. Cieszy fakt, że w spotkaniu wzięła również udział Nadija Sawczenko, gdyż strona polska zabiegała o jej uwolnienie. Uwolnienie Sawczenko jest sukcesem międzynarodowym dodał Szczerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *