Konwencja Solidarnej Polski

W sobotę 7 października przed południem w warszawskim Domu Technika NOT odbyła się konwencja Solidarnej Polski.
Gościem specjalnym Konwencji Solidarnej Polski był Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK

Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK

Powitanie gości przez min. Zbigniewa Ziobrę.

– Bardzo dziękuje panie prezesie, że jest pan dzisiaj z nami nie tylko dlatego, że jest pan architektem tego dziejowego, historycznego zwycięstwa „dobrej zmiany”, obozu patriotycznego. Zwycięstwa podwójnego, bo przecież po pierwsze prezydenckiego, a później parlamentarnego – powiedział lider Solidarnej Polski.

– Jest pan gwarantem jedności polskiej prawicy – powiedział Zbigniew Ziobro, witając prezesa PiS i zaprosił go do wygłoszenia krótkiego przemówienia.

Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK

– Dziękuję za te miłe słowa i miłe przyjęcie na państwa zjeździe. To bardzo ważne, nie tylko miłe, ze względu na to, że musimy być razem i to „razem” musi oznaczać także, że się wzajemnie akceptujemy. Że się wzajemnie nawet lubimy – powiedział Kaczyński.
– Mamy trudności: te, które można było przewidzieć, że one wystąpią. I mamy także te niespodziewane – mówił podczas konwencji Solidarnej Polski Jarosław Kaczyński.

Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK


– Jeśli nie będzie niespodzianek, nasz program nadrobienia nie dziesiątek, ale setek lat zaniedbań się powiedzie – mówi. – Wielu z nas nie doczeka tego momentu finalnego. Ale on przyjdzie! – zakończył swoje przemówienie Jarosław Kaczyński.

Zbigniew Ziobro
Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK

– Musimy budować sprawne państwo, by służyło obywatelom. Jestem pewien, że razem nam się to uda – mówi Ziobro.


– Dwa lata temu zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły – podkreśla Ziobro. W jego opinii te dwa lata są dowodem na to, że ta współpraca jest sukcesem. – Cieszę się, że Solidarna Polska jest częścią tego wielkiego obozu – przyznaje.
– To naturalna kolej rzeczy, że minister sprawiedliwości jest prokuratorem generalnym – podkreśla Ziobro
– Wprowadziliśmy zasadę, że najniższa kara na wielkie afery gospodarcze to pięć lat – mówi Ziobro.

– Chcemy, żeby prokuratura mogła jeszcze więcej! Żeby mogła działać jeszcze sprawniej – deklaruje Ziobro. Minister mówi teraz o przykładzie warszawskiej reprywatyzacji, która doprowadziła „do dramatów i łez”. – Gdzie wtedy byli premier Donald Tusk i wierchuszka Platformy? Jadali w restauracji „Sowa i Towarzysze” – mówi Ziobro

– Chcemy pracować jeszcze bardziej efektywnie. Chcemy pracować dla dobrej zmiany, Polski i Polaków. Że różnimy się od innych partii tym, że jesteśmy wierni zobowiązaniom. Jesteśmy Polską, która dba o obywateli, ściga przestępców i dba o los Polaków – tu i teraz oraz naszych dzieci – mówi Ziobro. Wyraża radość, że Solidarna Polska – dzięki współpracy z PiS – może realizować swoje postulaty.

Projekcja filmu o dokonaniach Zjednoczonej Prawicy

Przemówienie min. Beaty Kempy
500+, Światowe Dni Młodzieży

– W polskiej konstytucji nie ma definicji rodziny. To kolejny powód za tym, aby tę konstytucję zmienić – deklaruje szefowa kancelarii premier Beaty Szydło.

– Dziękuję za wspieranie nas, za zrozumienie. Wiecie, że pracujemy – mówi do uczestników konwencji. – Razem damy radę. Dziękuję bardzo!

Przemówienie min. Patryka Jakiego
reprywatyzacja, praca dla więźniów

Przemówienie min. Michała Wójcika
konwencja haska, odbieranie dzieci za granicą

Przemówienie pos. Tadeusza Cymańskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *