Konwencja Solidarnej Polski

W sobotę 7 października przed południem w warszawskim Domu Technika NOT odbyła się konwencja Solidarnej Polski.
Gościem specjalnym Konwencji Solidarnej Polski był Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK

Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK

Powitanie gości przez min. Zbigniewa Ziobrę.

– Bardzo dziękuje panie prezesie, że jest pan dzisiaj z nami nie tylko dlatego, że jest pan architektem tego dziejowego, historycznego zwycięstwa „dobrej zmiany”, obozu patriotycznego. Zwycięstwa podwójnego, bo przecież po pierwsze prezydenckiego, a później parlamentarnego – powiedział lider Solidarnej Polski.

– Jest pan gwarantem jedności polskiej prawicy – powiedział Zbigniew Ziobro, witając prezesa PiS i zaprosił go do wygłoszenia krótkiego przemówienia.

Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK

– Dziękuję za te miłe słowa i miłe przyjęcie na państwa zjeździe. To bardzo ważne, nie tylko miłe, ze względu na to, że musimy być razem i to „razem” musi oznaczać także, że się wzajemnie akceptujemy. Że się wzajemnie nawet lubimy – powiedział Kaczyński.
– Mamy trudności: te, które można było przewidzieć, że one wystąpią. I mamy także te niespodziewane – mówił podczas konwencji Solidarnej Polski Jarosław Kaczyński.

Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK


– Jeśli nie będzie niespodzianek, nasz program nadrobienia nie dziesiątek, ale setek lat zaniedbań się powiedzie – mówi. – Wielu z nas nie doczeka tego momentu finalnego. Ale on przyjdzie! – zakończył swoje przemówienie Jarosław Kaczyński.

Zbigniew Ziobro
Konwencja Solidarnej Polski
Fot. ŚWIECZAK

– Musimy budować sprawne państwo, by służyło obywatelom. Jestem pewien, że razem nam się to uda – mówi Ziobro.


– Dwa lata temu zdecydowaliśmy się połączyć nasze siły – podkreśla Ziobro. W jego opinii te dwa lata są dowodem na to, że ta współpraca jest sukcesem. – Cieszę się, że Solidarna Polska jest częścią tego wielkiego obozu – przyznaje.
– To naturalna kolej rzeczy, że minister sprawiedliwości jest prokuratorem generalnym – podkreśla Ziobro
– Wprowadziliśmy zasadę, że najniższa kara na wielkie afery gospodarcze to pięć lat – mówi Ziobro.

– Chcemy, żeby prokuratura mogła jeszcze więcej! Żeby mogła działać jeszcze sprawniej – deklaruje Ziobro. Minister mówi teraz o przykładzie warszawskiej reprywatyzacji, która doprowadziła „do dramatów i łez”. – Gdzie wtedy byli premier Donald Tusk i wierchuszka Platformy? Jadali w restauracji „Sowa i Towarzysze” – mówi Ziobro

– Chcemy pracować jeszcze bardziej efektywnie. Chcemy pracować dla dobrej zmiany, Polski i Polaków. Że różnimy się od innych partii tym, że jesteśmy wierni zobowiązaniom. Jesteśmy Polską, która dba o obywateli, ściga przestępców i dba o los Polaków – tu i teraz oraz naszych dzieci – mówi Ziobro. Wyraża radość, że Solidarna Polska – dzięki współpracy z PiS – może realizować swoje postulaty.

Projekcja filmu o dokonaniach Zjednoczonej Prawicy

Przemówienie min. Beaty Kempy
500+, Światowe Dni Młodzieży

– W polskiej konstytucji nie ma definicji rodziny. To kolejny powód za tym, aby tę konstytucję zmienić – deklaruje szefowa kancelarii premier Beaty Szydło.

– Dziękuję za wspieranie nas, za zrozumienie. Wiecie, że pracujemy – mówi do uczestników konwencji. – Razem damy radę. Dziękuję bardzo!

Przemówienie min. Patryka Jakiego
reprywatyzacja, praca dla więźniów

Przemówienie min. Michała Wójcika
konwencja haska, odbieranie dzieci za granicą

Przemówienie pos. Tadeusza Cymańskiego

Incoming search terms:

  • hanna haska
Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *