Leszek Miller – dziś to SLD przestając istnieć opuszcza mnie. Zresztą, nie tylko mnie, ale tysiące członków, którzy tracą swoją partię

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,
żegnam się z nimi, ale nie z Wami❗
Tych słów użyłem 14 lat temu, kiedy opuszczałem SLD nie zgadzając się z polityką władz partii, dziś to SLD przestając istnieć opuszcza mnie.
Zresztą, nie tylko mnie, ale tysiące członków, którzy tracą swoją partię, gdzie byli na dobre i na złe, gdzie zawiązywali przyjaźnie i osiągali sukcesy.
Mamy być przepisani do innej partii. Bez uchwały kongresu, konsultacji, referendum i potraktowani jak masa spadkowa, którą można swobodnie zarządzać.
Każdy z nas musi zdecydować czy przyjmuje takie warunki. Ja ich nie akceptuję. Nie jestem meblem, który można swobodnie przesuwać z pokoju do pokoju.
Dziś dziękuję Wam za ogrom pracy włożonej na rzecz Polski i SLD. Wiem jednak, że na drodze budowania dobrej przyszłości zintegrowanej Europy oraz twórczej roli w tym dziele demokratycznej, zasobnej i sprawiedliwej Polski spotkamy się jeszcze nieraz.
#Miller

Leszek Miller – dziś to SLD przestając istnieć opuszcza mnie. Zresztą, nie tylko mnie, ale tysiące członków, którzy tracą swoją partię
fot.ŚWIECZAK

13 grudnia 2002 na szczycie w Kopenhadze Leszek Miller zakończył negocjacje z Unią Europejską. 16 kwietnia 2003 w Atenach wraz z Włodzimierzem Cimoszewiczem i Danutą Hübner podpisał traktat o przystąpieniu Polski do UE.

szef SLD Leszek Miller
Premier Leszek Miller
Przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej

 

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *