Mariusz Błaszczak: Cieszę się, że Adamowicz zrozumiał, że nie może być obchodów na Westerplatte bez wojska

Szef MON: Cieszę się, że Adamowicz zrozumiał, że nie może być obchodów na Westerplatte bez wojska

– Cieszę się, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zrozumiał, że niemożliwe jest organizowanie uroczystości na Westerplatte bez udziału Wojska Polskiego; obchody powinny odbyć się z pełnym ceremoniałem wojskowym – powiedział we wtorek szef MON Mariusz Błaszczak.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaprosił szefa MON Mariusza Błaszczaka do udziału w obchodach wybuchu II wojny światowej na Westerplatte.

– Zależy nam, aby uwzględnić obecność armii w scenariuszu uroczystości rocznicowej — napisał Paweł Adamowicz w liście do ministra.

– Cieszę się, że prezydent Gdańska zrozumiał, iż niemożliwe jest organizowanie uroczystości na Westerplatte bez udziału Wojska Polskiego — oświadczył Błaszczak.

Dodał, że „nie ma pewności” czy list Adamowicza nie jest „zagrywką medialną”. Zapewnił też, że wojsko włączy się w przygotowanie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej w Gdańsku.

– Nie dopuszczę, by uroczystości w tym szczególnym miejscu (na Westerplatte) odbywały się bez pełnego ceremoniału wojskowego — podkreślił minister obrony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *