Mastalerek: prezydent uszanował wolę 6 mln Polaków

– Bardzo się cieszymy, że prezydent Andrzej Duda uszanował głos ponad 6 milionów obywateli, którzy podpisali się pod tymi projektami. Bardzo dobrze, że to referendum odbędzie się w dniu wyborów, bo jest zdecydowanie tańsza opcja. Prezydent Duda stanął po stronie ludzi, w kampanii obiecywał, że będzie prezydentem zwykłych obywateli – powiedział Rzecznik sztabu wyborczego PiS Marcin Mastalerek na konferencji prasowej w Senacie 21 sierpnia2015r.
Jak dodał, dobrą decyzją prezydenta było to, że uszanował decyzję Bronisława Komorowskiego, popartą decyzją Senatu, i nie odwołał referendum zarządzonego na 6 września.


– To, co zrobi PO w Senacie, jest testem dla Platformy Obywatelskiej. Zobaczymy, czy pani premier Kopacz zmieli te 6 milionów podpisów, tak jak robiła to wcześniej. Czy tak jak na billboardach naprawdę słucha obywateli i pomaga im – mówił Marcin Mastalerek.
– Dziś premier Kopacz, zamiast odpowiedzieć, co zrobi Platforma Obywatelska, postanowiła zastosować pewien wybieg. Tylko mam wrażenie, że pomyliła adresatów – powinna swoje pytania, dotyczące referendum skierować do prezydenta Bronisława Komorowskiego – ocenił Mastalerek.
– Tu klucz był prosty, czyli zebrane podpisy. Jeżeli jakaś inicjatywa zebrała 500 tys. podpisów, to prezydent kieruje ją do Senatu. Nie wiem, jaki był klucz Bronisława Komorowskiego i jego doradców – podkreślił, nawiązując do pytań w referendum ogłoszonym przez poprzedniego prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *