Minister Jaki wykluczył przedstawicieli Ratusza z rozprawy ws. Poznańskiej 14

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, wykluczył ze środowej rozprawy dot. ul. Poznańskiej 14 pełnomocników miasta.
Jaki podkreślił, że nie pozwoli na „przeczołganie” mieszkańców kamienicy. Mówiąc o „przeczołgiwaniu” odnosił się do tego, w jaki sposób pełnomocnicy miasta zadawali pytania jednej z mieszkanek kamienicy przy ul. Poznańskiej 14. Po ich pytaniach, które Jaki uznał za bezzasadne i nękające świadków, doszło do wymiany zdań między pełnomocnikami i przewodniczącym komisji.
– Państwo po raz kolejny przekraczacie granice, jeszcze za publiczne pieniądze – stwierdził wiceminister sprawiedliwości i odebrał im głos. Zwrócił uwagę pełnomocnikom, że usłyszeli na rozprawie, co przeszli mieszkańcy kamienicy. – Państwo próbujecie teraz po raz drugi przeczołgać tych ludzi, na co nie pozwolę – powiedział. Przewodniczący po kilkukrotnym „przywołaniu do porządku” wykluczył pełnomocników z rozprawy i ogłosił przerwę. Przeciwko wykluczeniu pełnomocników protestował przedstawiciel PO w komisji poseł Robert Kropiwnicki.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *