Nowoczesna: Temat nagród dla ministrów nie jest zamknięty. To początek końca PiS!

Jako Nowoczesna zapowiadamy, że złożymy wniosek do prokuratury, aby ta rozstrzygnęła ponad wszelką wątpliwość, że przygotowany w KPRM system premii był systemem nielegalnych, lewych świadczeń pieniężnych dla ministrów. Niewątpliwie jednym z następstw jakim było wypłacanie lewych pieniędzy, jest to że Jarosław Kaczyński będzie teraz wyznaczał jakie wynagrodzenie będą mieli posłowie i samorządowcy.

–Jarosław Kaczyński mógł teraz spokojnie zaproponować obniżkę poselskich uposażeń, bo jest jedną z osób, które za zeszły rok otrzymały najwięcej pieniędzy z Sejmu. O 30 tysięcy zł. więcej niż każdy inny poseł. Kaczyński w Sejmie zasiada 24 lata w tym czasie z pieniędzy podatników otrzymał ponad 3 mln zł. Ostatnia aktywność nie wskazuje żeby był on posłem zawodowym. Od dwóch kadencji zasiada tylko w jednej komisji, w której pracach w ogóle nie uczestniczy – powiedział w Sejmie poseł Jerzy Meysztowicz.

Poseł Nowoczesnej Marek Sowa dodał, że podsumowując dzisiejszą debatę, posłowie PiS są przekonani, że ta kasa im się należała i temat jest zamknięty. W imieniu Nowoczesnej mówimy jasno: temat nie jest zamknięty i będzie miał dalszy ciąg. Pełnienie władzy musi być transparentne i nie może być ukrywane przed opinia publiczną. Składamy do marszałka Sejmu zapytanie, z jakiego tytułu Kaczyński w 2016r otrzymał 147 tys. zł, kiedy uposażenie poselskie nie przekraczało 120 tys. zł?

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *