Para Prezydencka na otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim

Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną uczestniczyli w sobotę w uroczystym otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim. W strażnicy legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prezydent zapoznał się ze stanem przygotowań WOPR do sezonu letniego.
– Cieszę się, że możemy razem z żoną brać udział w inauguracji sezonu turystyczno-wodniackiego, trochę pewnie żeglarskiego. Ta inauguracja jest połączona z majowymi rocznicami i jednocześnie z wypoczynkiem – powiedział Bronisław Komorowski.
Prezydent podziękował słynnemu żeglarzowi sportowemu Mateuszowi Kusznierewiczowi za promowanie bezpiecznej formy wypoczywania na wodzie. – Jest bardzo ważne, aby autorytety takich wielkich mistrzów przemawiały do naszej wyobraźni i kształtowały nowe normy, obyczaje związane z potrzebą wypoczywania w sposób bezpieczny – mówił.
– Życzę miłej rekreacji, sportu, żeglowania i majówki z Polską – dodał.

Para Prezydencka, której towarzyszyli młodzi żeglarze z Klubu Żeglarskiego Pilawa w Nieporęcie, uczestniczyła w krótkim rejsie po zalewie.(prezydent.pl)

Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Kusznierewicz polski żeglarz sportowy, mistrz olimpijski i mistrz świata. Para Prezydencka na otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim fot.SWIECZAK

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Mateusz Kusznierewicz
polski żeglarz sportowy, mistrz olimpijski i mistrz świata.
Para Prezydencka na otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim
fot.SWIECZAK

 

 

 

One reply on “Para Prezydencka na otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *