Para Prezydencka na otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim

Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną uczestniczyli w sobotę w uroczystym otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim. W strażnicy legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prezydent zapoznał się ze stanem przygotowań WOPR do sezonu letniego.
– Cieszę się, że możemy razem z żoną brać udział w inauguracji sezonu turystyczno-wodniackiego, trochę pewnie żeglarskiego. Ta inauguracja jest połączona z majowymi rocznicami i jednocześnie z wypoczynkiem – powiedział Bronisław Komorowski.
Prezydent podziękował słynnemu żeglarzowi sportowemu Mateuszowi Kusznierewiczowi za promowanie bezpiecznej formy wypoczywania na wodzie. – Jest bardzo ważne, aby autorytety takich wielkich mistrzów przemawiały do naszej wyobraźni i kształtowały nowe normy, obyczaje związane z potrzebą wypoczywania w sposób bezpieczny – mówił.
– Życzę miłej rekreacji, sportu, żeglowania i majówki z Polską – dodał.

Para Prezydencka, której towarzyszyli młodzi żeglarze z Klubu Żeglarskiego Pilawa w Nieporęcie, uczestniczyła w krótkim rejsie po zalewie.(prezydent.pl)

Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Kusznierewicz polski żeglarz sportowy, mistrz olimpijski i mistrz świata. Para Prezydencka na otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim fot.SWIECZAK

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Mateusz Kusznierewicz
polski żeglarz sportowy, mistrz olimpijski i mistrz świata.
Para Prezydencka na otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim
fot.SWIECZAK

 

 

 

One reply on “Para Prezydencka na otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *