PKW: PiS ma w Sejmie bezwzględną większość. Pełna lista posłów.

PKW podała ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych. PiS będzie miał w 460-osobowym Sejmie 235 posłów; Platforma – 138; trzecią siłą będzie ruch Kukiz’15 z 42 parlamentarzystami. Na Wiejskiej zasiądą jeszcze posłowie Nowoczesnej – 28 i PSL – 16. W Sejmie znajdzie się też jeden poseł Mniejszości Niemieckiej.

w 100-osobowym Senacie zasiądzie najwięcej przedstawicieli PiS – 61; Platforma będzie miała 34 senatorów, PSL – jednego. W senatorskich fotelach znajdzie się też czworo senatorów niezależnych: Lidia Staroń, Marek Borowski, Jarosław Obremski i Grzegorz Bierecki.

Okręg 1 – LEGNICA
Prawo i Sprawiedliwość: Adam Lipiński, Elżbieta Witek, Marzena Machałek, Krzysztof Kubów, Wojciech Zubowski, Ewa Szymańska
Platforma Obywatelska: Ewa Drozd, Stanisław Huskowski, Zofia Czernow, Robert Kropiwnicki
Nowoczesna: Elżbieta Stępień
Kukiz’15: Robert Winnicki

Okręg 2 – WAŁBRZYCH
Platforma Obywatelska: Tomasz Siemoniak, Izabela Mrzygłocka, Monika Wielichowska, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska
Prawo i Sprawiedliwość: Michał Dworczyk, Anna Zalewska, Wojciech Murdzek
Kukiz’15: Ireneusz Zyska

Okręg 3 – WROCŁAW
Prawo i Sprawiedliwość: Mirosława Stachowiak-Różecka, Beata Kempa, Jacek Świat, Piotr Babiarz, Mariusz Orion Jędrysek, Przemysław Czarnecki
Platforma Obywatelska: Alicja Chybicka, Jacek Protasiewicz, Michał Jaros, Sławomir Piechota, Aldona Młyńczak
Nowoczesna: Krzysztof Mieszkowski, Joanna Augustynowska
Kukiz’15: Kornel Morawiecki

Okręg 4 – BYDGOSZCZ Prawo i Sprawiedliwość: Tomasz Latos, Piotr Król, Bartosz Kownacki, Łukasz Schreiber, Ewa Kozanecka
Platforma Obywatelska: Zbigniew Pawłowicz, Teresa Piotrowska, Krzysztof Brejza, Paweł Olszewski
Kukiz’15: Paweł Skutecki
Nowoczesna: Michał Stasiński
Polskie Stronnictwo Ludowe: Eugeniusz Kłopotek

Okręg 5 – TORUŃ
Prawo i Sprawiedliwość: Jan Ardanowski, Krzysztof Czabański, Anna Sobecka, Łukasz Zbonikowski, Joanna Borowiak, Iwona Michałek
Platforma Obywatelska: Tomasz Lenz, Arkadiusz Myrcha, Tomasz Szymański, Antoni Mężydło
Nowoczesna: Joanna Scheuring-WielgusKukiz’15: Paweł Szramka
Polskie Stronnictwo Ludowe: Zbigniew Sosnowski

Okręg 6 – LUBLIN
Prawo i Sprawiedliwość: Elżbieta Kruk, Krzysztof Michałkiewicz, Gabriela Masłowska, Jarosław Stawiarski, Krzysztof Szulowski, Lech Sprawka, Krzysztof Głuchowski, Artur Soboń, Sylwester Tułajew, Jerzy Bielecki
Platforma Obywatelska: Joanna Mucha, Włodzimierz Karpiński, Wojciech Wilk
Kukiz’15: Jakub KuleszaPolskie Stronnictwo Ludowe: Jan Łopata

Okręg 7 – CHEŁM
Prawo i Sprawiedliwość: Beata Mazurek, Sławomir Zawiślak, Marcin Duszek, Adam Abramowicz, Janusz Szewczak, Teresa Hałas, Piotr Olszówka, Agata Borowiec
Platforma Obywatelska: Grzegorz Raniewicz, Stanisław Żmijan
Polskie Stronnictwo Ludowe: Genowefa Tokarska
Kukiz’15: Jarosław Sachajko

Okręg 8 – ZIELONA GÓRA
Platforma Obywatelska: Stefan Niesiołowski, Bożenna Bukiewicz, Tomasz Kucharski, Krystyna Sibińska, Katarzyna Osos
Prawo i Sprawiedliwość: Marek Ast, Jerzy Materna, Elżbieta Rafalska, Artur Zasada, Jacek Kurzępa
Nowoczesna: Paweł Pudłowski
Kukiz’15: Jarosław Porwich

Okręg 9 – ŁÓDŹ
Platforma Obywatelska: Cezary Grabarczyk, Włodzimierz Nykiel, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Małgorzata Niemczyk
Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Gliński, Joanna Kopcińska, Waldemar Buda, Piotr Pszczółkowski
Nowoczesna: Katarzyna Lubnauer
Kukiz’15: Piotr Apel

Okręg 10 – PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Prawo i Sprawiedliwość: Antoni Macierewicz, Anna Milczanowska, Grzegorz Wojciechowski, Robert Telus, Krzysztof Maciejewski, Dariusz Kubiak
Platforma Obywatelska: Dorota Rutkowska, Elżbieta Radziszewska
Kukiz’15: Rafał Wójcikowski

Okręg 11 – SIERADZ
Prawo i Sprawiedliwość: Witold Waszczykowski, Piotr Polak, Grzegorz Schreiber, Marek Matuszewski, Beata Mateusiak-Pielucha, Tadeusz Woźniak, Łukasz Rzepecki
Platforma Obywatelska: Cezary Tomczyk, Agnieszka Hanajczyk, Artur DuninKukiz’15: Tomasz Rzymkowski
Polskie Stronnictwo Ludowe: Paweł Bejda

Okręg 12 – CHRZANÓW
Prawo i Sprawiedliwość: Beata Szydło, Jarosław Szlachetka, Zbigniew Biernat, Ewa Filipiak i Marek Polak
Platforma Obywatelska: Marek Sowa, Dorota Niedziela
Kukiz’15: Józef Brynkus

Okręg 13 – KRAKÓW
Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Gowin, Małgorzata Wassermann, Andrzej Adamczyk, Jacek Osuch, Barbara Bubula, Ryszard Terlecki, Elżbieta Duda
Platforma Obywatelska: Rafał Trzaskowski, Ireneusz Raś, Bogusław Sonik, Lidia Gądek, Józef Lassota
Kukiz’15: Agnieszka Ścigaj
Nowoczesna: Jerzy Meysztowicz

Okręg 14 – NOWY SĄCZ
Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Naimski, Józef Leśniak, Barbara Bartuś, Wiesław Janczyk, Arkadiusz Mularczyk, Anna Paluch, Edward Siarka, Jan Duda
Platforma Obywatelska: Andrzej Czerwiński
kukiz’15: Elżbieta Borowska

Okręg 15 – TARNÓW
Prawo i Sprawiedliwość: Włodzimierz Bernacki, Michał Wojtkiewicz, Urszula Rusecka, Wiesław Krajewski, Józefa Szczurek-Żelazko, Anna Czech
Platforma Obywatelska: Urszula Augustyn
Kukiz’15: Norbert Kaczmarczyk
Polskie Stronnictwo Ludowe: Władysław Kosiniak-Kamysz

Okręg 16 – PŁOCK
Prawo i Sprawiedliwość: Wojciech Jasiński, Marek Opioła, Maciej Małecki, Robert Kołakowski, Maciej Wąsik, Józef Kurek
Platforma Obywatelska: Marcin Kierwiński, Elżbieta GapińskaPolskie Stronnictwo Ludowe: Piotr ZgorzelskiKukiz’15: Marek Jakubiak

Okręg 17 – RADOM
Prawo i Sprawiedliwość: Marek Suski, Andrzej Kosztowniak, Wojciech Skurkiewicz, Dariusz Bąk, Anna Kwiecień
Platforma Obywatelska: Leszek Ruszczyk, Anna Białkowska
Kukiz’15: Robert Mordak
Polskie Stronnictwo Ludowe: Mirosław Maliszewski

Okręg 18 – SIEDLCE
Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Tchórzewski, Arkadiusz Czartoryski, Henryk Kowalczyk, Marek Zagórski, Krystyna Pawłowicz, Grzegorz Woźniak, Daniel Milewski, Teresa Wargocka
Platforma Obywatelska: Jolanta Hibner, Czesław Mroczek
Kukiz 15: Anna Siarkowska
Polskie Stronnictwo Ludowe: Marek Sawicki

Okręg 19 – WARSZAWA
Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński, Małgorzata Gosiewska, Małgorzata Wypych, Paweł Lisiecki, Artur Górski, Ewa Tomaszewska, Jarosław Krajewski
Platforma Obywatelska: Ewa Kopacz, Andrzej Halicki, Joanna Kluzik-Rostkowska, Marcin Święcicki, Michał Szczerba, Joanna Fabisiak, Roman Kosecki
Kukiz’15: Paweł Kukiz, Jacek Wilk
Nowoczesna: Ryszard Petru, Kornelia Wróblewska, Zbigniew Gryglas

Okręg 20 – WARSZAWA (okręg podwarszawski)
Prawo i Sprawiedliwość: Mariusz Błaszczak, Anita Czerwińska, Jacek Sasin, Andrzej Smirnow, Jan Szyszko, Piotr Uściński
Platforma Obywatelska: Kinga Gajewska, Jan Grabiec, Michał Kamiński, Małgorzata Kidawa-Błońska
Nowoczesna: Kamila Gasiuk-Pihowicz
Kukiz’15: Stanisław Tyszka.

Okręg 21 – OPOLE
Prawo i Sprawiedliwość: Jerzy Żyżyński, Sławomir Kłosowski, Patryk Jaki, Antoni Duda
Platforma Obywatelska: Leszek Korzeniowski, Tomasz Kostuś, Rajmund Miller, Ryszard Wilczyński
Kukiz’15: Janusz Sanocki, Paweł Grabowski
Nowoczesna: Witold Zembaczyński
Mniejszość Niemiecka: Ryszard Galla

Okręg 22 – KROSNO Prawo i Sprawiedliwość: Marek Kuchciński, Bogdan Rzońca, Anna Schmidt-Rodziewicz, Stanisław Piotrowicz, Piotr Uruski, Piotr Babinetz, Andrzej Matusiewicz
Platforma Obywatelska: Marek Rząsa, Joanna Frydrych
Kukiz’15: Wojciech Bakun
Polskie Stronnictwo Ludowe: Mieczysław Kasprzak

Okręg 23 – RZESZÓW
Prawo i Sprawiedliwość: Józefa Hrynkiewicz, Andrzej Szlachta, Kazimierz Moskal, Wojciech Buczak, Kazimierz Gołojuch, Zbigniew Chmielowiec, Rafał Weber, Jan Warzecha, Jerzy Paul, Mieczysław Miazga, Halina Szydełko, Krystyna Wróblewska
Platforma Obywatelska: Krystyna Skowrońska, Zdzisław Gawlik
Kukiz’15: Maciej Masłowski

Okręg 24 – BIAŁYSTOK
Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Jurgiel, Jarosław Zieliński, Dariusz Piontkowski, Lech Antoni Kołakowski, Jacek Żalek, Jacek Bogucki, Bernadetta Krynicka, Kazimierz Gwiazdowski
Platforma Obywatelska: Robert Tyszkiewicz, Tomasz Cimoszewicz, Bożena Kamińska
Kukiz’15: Adam Andruszkiewicz
Polskie Stronnictwo Ludowe: Mieczysław Baszko
Nowoczesna: Krzysztof Truskolaski

Okręg 25 – GDAŃSK
Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Sellin, Andrzej Jaworski, Tadeusz Cymański, Kazimierz Smoliński, Jan Kilian
Platforma Obywatelska: Adam Korol, Agnieszka Pomaska, Sławomir Neumann, Jerzy Borowczak, Małgorzata Chmiel
Nowoczesna: Ewa Lieder
Kukiz’15: Magdalena Błeńska

Okręg 26 – GDYNIA Prawo i Sprawiedliwość: Dorota Arciszewska-Mielewczyk, Jolanta Szczypińska, Janusz Śniadek, Marcin Horała, Jan Klawiter, Aleksander Mrówczyński
Platforma Obywatelska: Marek Biernacki, Henryka Krzywonos-Strychalska, Krzysztof Plocke, Tadeusz Aziewicz, Zbigniew Konwiński, Stanisław Lamczyk
Nowoczesna: Grzegorz Furgo
Kukiz’15: Małgorzata Zwiercan

Okręg 27 – BIELSKO-BIAŁA
Prawo i Sprawiedliwość: Stanisław Szwed, Stanisław Pięta, Jacek Falfus, Grzegorz Puda, Kazimierz Matuszny
Platforma Obywatelska: Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek
Kukiz’15: Jerzy Jachnik
Nowoczesna: Mirosław Suchoń

Okręg 28 – CZĘSTOCHOWA
Prawo i Sprawiedliwość: Szymon Giżyński, Konrad Głębocki, Lidia Burzyńska, Andrzej Gawron
Platforma Obywatelska: Izabela Leszczyna, Halina Rozpondek
Kukiz’15: Tomasz Jaskóła

Okręg 29 – GLIWICE
Prawo i Sprawiedliwość: Wojciech Szarama, Barbara Dziuk, Piotr Pyzik, Jarosław Gonciarz
Platforma Obywatelska: Borys Budka, Krystyna Szumilas, Tomasz Głogowski
Kukiz’15: Paweł Kobyliński
Nowoczesna: Marta Golbik

Okręg 30 – RYBNIK
Prawo i Sprawiedliwość: Izabela Kloc, Czesław Sobierajski, Grzegorz Matusiak, Grzegorz Janik, Teresa Glenc
Platforma Obywatelska: Gabriela Lenartowicz, Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski
Kukiz’15: Krzysztof Sitarski

Okręg 31 – KATOWICE
Prawo i Sprawiedliwość: Grzegorz Tobiszowski, Andrzej Sośnierz, Jerzy Polaczek, Bożena Borys-Szopa, Michał Wójcik
Platforma Obywatelska: Marian Zembala, Tomasz Tomczykiewicz, Danuta Pietraszewska, Marek Wójcik, Wojciech Król
Kukiz’15: Grzegorz Długi
Nowoczesna: Monika Rosa

Okręg 32 – SOSNOWIEC
Prawo i Sprawiedliwość: Ewa Malik, Waldemar Andzel, Robert Warwas, Dariusz Starzycki
Platforma Obywatelska: Beata Małecka-Libera, Anna Nemś, Paweł Bańkowski
Kukiz’15: Barbara Chrobak
Nowoczesna: Barbara Dolniak

Okręg 33 – KIELCE Prawo i Sprawiedliwość: Zbigniew Ziobro, Anna Krupka, Krzysztof Lipiec, Dominik Tarczyński, Maria Zuba, Michał Cieślak, Marek Kwitek, Bogdan Latosiński, Andrzej Kryj
Platforma Obywatelska: Grzegorz Schetyna, Marzena Okła-Drewnowicz, Artur Gierada
Polskie Stronnictwo Ludowe: Kazimierz Kotowski, Krystian Jarubas
Kukiz’15: Piotr Liroy-MarzecNowoczesna: Adam Cyrański

Okręg 34 – ELBLĄG Prawo i Sprawiedliwość: Jerzy Wilk, Zbigniew Babalski, Leonard Krasulski, Adam Ołdakowski
Platforma Obywatelska: Jacek Protas, Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński
Kukiz’15: Andrzej Kobylarz

Okręg 35 – OLSZTYN
Prawo i Sprawiedliwość: Iwona Arent, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki, Jerzy Gosiewski
Platforma Obywatelska: Janusz Cichoń, Paweł Papke, Anna Wasilewska
Kukiz’15: Andrzej MaciejewskiNowoczesna: Mirosław Pampuch
Polskie Stronnictwo Ludowe: Urszula Pasławska

Okręg 36 – KALISZ
Prawo i Sprawiedliwość: Joanna Lichocka, Jan Dziedziczak, Jan Mosiński, Tomasz Ławniczak, Piotr Kaleta
Platforma Obywatelska: Mariusz Witczak, Jarosław Urbaniak, Wojciech Ziemniak, Bożena Henczyca
Kukiz’15: Jerzy Kozłowski
Nowoczesna: Adam Szłapka
Polskie Stronnictwo Ludowe: Andżelika Możdżanowska

Okręg 37 – KONIN
Prawo i Sprawiedliwość: Witold Czarnecki, Zbigniew Dolata, Krzysztof Ostrowski, Ryszard Bartosik, Leszek Galemba
Platforma Obywatelska: Paweł Arndt, Tomasz Nowak
Kukiz’15: Bartosz Jóźwiak
Nowoczesna: Paulina Henning-Kloska

Okręg 38 – PIŁA
Prawo i Sprawiedliwość: Maks Kraczkowski, Krzysztof Łapiński, Marcin Porzucek
Platforma Obywatelska: Jakub Rutnicki, Maria Janyska, Killion Munyama, Zbigniew Ajchler
Kukiz’15: Błażej Parda
Polskie Stronnictwo Ludowe: Krzysztof Paszyk

Okręg 39 – POZNAŃ
Platforma Obywatelska: Szymon Ziółkowski, Rafał Grupiński, Waldy Dzikowski, Bożena Szydłowska, Jacek Tomczak
Prawo i Sprawiedliwość: Tadeusz Dziuba, Bartłomiej Wróblewski, Szymon Szynkowski vel Sęk
Nowoczesna: Joanna Schmidt, Marek Ruciński

Okręg 40 – KOSZALIN
Platforma Obywatelska: Marek Hok, Stanisław Gawłowski, Paweł Suski
Prawo i Sprawiedliwość: Czesław Hoc, Paweł Szefernaker, Małgorzata Golińska
Kukiz’15: Stefan Romecki
Nowoczesna: Radosław Lubczyk

Okręg 41 – SZCZECIN
Prawo i Sprawiedliwość: Joachim Brudziński, Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka, Michał Jach, Krzysztof Zaremba
Platforma Obywatelska: Sławomir Nitras, Bartosz Arłukowicz, Norbert Obrycki, Magdalena Kochan, Arkadiusz Marchewka
Nowoczesna: Piotr Misiło
Kukiz’15: Sylwester Chruszcz

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *