PO: Ziobro i Święczkowski zatajają 3 lata działania zorganizowanej grupy przestępczej w SKOK Wołomin

Brejza poinformował, że posłowie Platformy wystąpili w piątek „z serią interwencji do spółek Skarbu Państwa, żeby tę PiS-owską spółkę (Apella – PAP) związaną ze SKOK-ami, która wcześniej była przechowalnią polityków i ludzi PiS, prześwietlić”.

„Te informacje będziemy udostępniać opinii publicznej. Naprawdę politycy PiS niech się wytłumaczą, dlaczego opóźniali w 2006 r., w 2008 r., w 2009 r. nadzór nas SKOK-ami i dlaczego ludzie PiS ze SKOK Wołomin w swojej gazecie w 2010 r. promowali Jarosława Kaczyńskiego i atakowali polityków Platformy” – powiedział Brejza.

Poseł PO stwierdził też, że Ziobro i Święczkowski „nie mówią podstawowej rzeczy, zatajają to przed opinią publiczną”, że „zorganizowana grupa przestępcza, według ustaleń prokuratury, działała w SKOK Wołomin od roku 200

Joanna Mucha poinformowała, że ósemka posłów PO, obecnej i poprzedniej kadencji, którzy pracowali w podkomisji ds. SKOK-ów, a obecnie niektórzy z nich pracują w zespole parlamentarnym, który zajmuje się SKOK-ami, i którzy „znają sprawę SKOK-ów na wylot” – wydała wspólne oświadczenie. Są to, obok niej, Janusz Cichoń, Izabela Leszczyna, Jarosław Urbaniak, Marcin Święcicki, Marta Golbik, Krzysztof Brejza i Zofia Czernow.

Mucha zaznaczyła, że w oświadczeniu posłowie PO wyrażają oburzenie tym, w jaki sposób został potraktowany b. wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak, osoba – jak podkreśliła Mucha – „o nieposzlakowanej opinii, osoba, która z narażeniem życia walczyła o stabilność polskiego systemu finansowego, ale także osoba, która została napadnięta, na którą zlecono zamach, która prawie została zabita”

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *