Premier: Szczepionka jest jedyną metodą na pozbycie się koronawirusa

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.

Premier: Szczepionka jest jedyną metodą na pozbycie się koronawirusa
fot.ŚWIECZAK

W środę o 12.30 odbyła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka

Dołączamy do grona państw w ramach UE, które już w styczniu przystąpią do procesu szczepienia. Po konsultacjach w gronie epidemiologów i wirusologów przedstawiamy dzisiaj przyjętą przez Radę Ministrów Narodową Strategię Szczepień.

Mamy już dzisiaj zakontraktowanych ponad 60 mln dawek od 6 firm, które jako pierwsze przedstawiły swoją dokumentację do akceptacji przez odpowiednie agencje medyczne. Priorytetem nr 1 jest zaszczepienie jak największej liczby osób.

Narodowy Program Szczepień zapewnia, że szczepionki będą dobrowolne, darmowe i dostępne dla tych, którzy są w domach i nie mogą z nich wyjść. Przede wszystkich dla starszych i niepełnosprawnych

Opracowany przez nas Narodowy Program Szczepień daje nam nadzieję, której dzisiaj potrzebujemy. To musi być nasz narodowy cel, żeby zaszczepić jak najwięcej ludzi. Opierajmy się na nauce, na badaniach i na tym, co zalecają nam eksperci

Mamy stały kontakt z Radą Medyczną, która doradza nam i tam głos był jednorodny – musimy się zaszczepić jak najszybciej. Będziemy zaczynali od medyków, chcemy też stosunkowo szybko zaszczepić nauczycieli.

Niezależnie od tego kiedy szczepionka do nas trafi, najważniejszym wyzwaniem jest przekonanie wszystkich, żeby się szczepili. To 31 mln wyzwań, a nie 1 wyzwanie, bo tyle mamy w Polsce osób dorosłych-powiedział Adam Niedzielski:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *