Prezydent Duda zaprasza minister Piotrowską

Dziś na konferencji w Pałacu Prezydenckim szefowa KPRP oficjalnie poinformowała iż Prezydent Andrzej Duda wystosował zaproszenie dla Minister Spraw Wewnętrznych Teresy Piotrowskiej na godzinę 16.

Prezydent chce zapoznać się osobiście ze szczegółami rozwiązań, na jakie zgodziła się w imieniu Polski szefowa MSW na wczorajszym spotkaniu ministrów w Brukseli.

Jak wyjaśniła szefowa KPRP zaproszenie minister Teresy Piotrowskiej było podyktowane tym, że z racji pełnionej funkcji publicznej oraz jako osoba uczestnicząca w bezpośrednich negocjacjach w Brukseli, ma pełną wiedzę ws. negocjowanych kwot uchodźców i liczby, jaką Polska ma przyjąć. – Uważamy, że minister Piotrowska jest najbardziej kompetentną osobą by wyczerpująco poinformować pana prezydenta o spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych – powiedziała minister Sadurska.

Podkreśliła, że sprawa uchodźców jest niezwykle ważna dla naszego kraju, dlatego prezydent z uwagą obserwuje sytuacje i dokładnie analizuje informacje w tym temacie. – Zapraszając minister Piotrowską prezydent kierował się troską o bezpieczeństwo Polski i Polaków. Jako osoba wybrana w powszechnych wyborach pan prezydent ma obowiązek dbać o państwo, dbać o jego rozwój i ten obowiązek realizuje – zapewniła.

W imieniu prezydenta poprosiła, by nie wciągać go w kampanię wyborczą. Dodała, że fala uchodźców jest kwestią bardzo ważną i nie są potrzebne żadne spory.

– W imię dobrych relacji prezydent liczy, że sytuacja, z którą wczoraj mieliśmy do czynienia zostanie uznana za niebyłą i pani minister przyjmie zaproszenie na spotkanie w Pałacu Prezydenckim – powiedziała minister dodając, że w związku z zaplanowaną wizytą w Stanach Zjednoczonych zaproszenie do minister Piotrowskiej zostało wystosowane na czwartek na godzinę 16.00.

– Mamy nadzieję, że pani minister Teresa Piotrowska przyjmie to zaproszenie, przyjdzie do Pałacu Prezydenckiego, porozmawia z prezydentem na temat przebiegu Rady Unii Europejskiej w formacie ministrów spraw wewnętrznych, przedstawi poruszane zagadnienia, podjęte decyzje, a przede wszystkim powie o stanowisku, jakie w imieniu Polski na tym posiedzeniu przedstawiała – mówiła szefowa Kancelarii Prezydenta.

Jak dodała, prezydent Andrzej Duda prosi, żeby nie poddawać krytyce minister Piotrowskiej za jej niestawienie się na wczorajsze spotkanie. – Prezydent liczy, że dzisiejsze spotkanie odbędzie się w dobrej atmosferze i że minister przedstawi wszystkie ustalenia z wtorkowego posiedzenia ministrów spraw wewnętrznych – zakończyła.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *