Rada Bezpieczeństwa Narodowego nt. „tarczy antykryzysowej”

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego zostało zwołane w ostatnim czasie już po raz drugi.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego nt. „tarczy antykryzysowej”
fot. ŚWIECZAK

– Jest ogromna szansa, że w zgodzie zostaną wypracowane rozwiązania dot. „tarczy antykryzysowej”, która ma ograniczyć skutki dla gospodarki spowodowane epidemią koronawirusa – ocenił Prezydent.

Prezydent zapowiedział, że pakietem pomocowym powinni zostać objęci również rolnicy, ma też powstać ponadpartyjny zespół pracujący nad ustawą.
– Rozmawialiśmy o programie „tarczy antykryzysowej”. Były pytania, na które minister finansów i minister Emilewicz odpowiadali. Pojawiały się zasadne uwagi przedstawicieli opozycji. W zgodzie zostanie przygotowana ostateczna wersja przepisów, które potem zostaną zaakceptowane przez Sejm i Senat. Są one potrzebne, aby umożliwić w miarę łagodne przejście przez te czasy.

– Cieszę się, że te rozwiązania idą daleko. Cieszę się, że w wielu przypadkach po prostu likwiduje się kryteria i z pomocy będą mogli skorzystać wszyscy, którzy po prostu jej potrzebują. My nie robimy tego branżowo, nie dzielimy na rodzaje działalności w sensie różnych branż, tylko robimy to jednolicie, żeby miało to charakter powszechny, bo jest bardzo trudno powiedzieć, kto w szczegółach ucierpi na skutek tej sytuacji, z którą mamy obecnie do czynienia – podkreślił Prezydent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *