Radosław Sikorski o słowach Piotra Dudy: „to nacisk na posłów na granicy groźby karalnej

Radosław Sikorski jako marszałek sejmu odniósł się do słów Piotra Dudy przewodniczącego Solidarności.

Piotr Duda powiedział w środę o protestach górniczych: – Ten protest będzie się rozszerzał, jeżeli np. delegacja rządowa przyjedzie i nie dojdzie do kolejnego porozumienia, jeżeli się okaże, że ta ustawa zostanie w tym tygodniu przegłosowana w Sejmie, pójdzie szybką ścieżką do Senatu, pan prezydent podpisze – to my też wiemy, co mamy robić. Ja chcę tym posłom ze Śląska powiedzieć jedno: my wiemy, znamy wasze nazwiska i imiona i wiemy gdzie mieszkacie. I immunitet wam nie pomoże.

-To są słowa, które budzą wielki niepokój, jest to nacisk na posłów na granicy groźby karalnej. Myślę, że takie szantażowanie posłów, to nie jest realizacja postulatów polskiego sierpnia i to nie jest ta wolność o którą kiedyś Solidarność walczyła. Jest to tym bardziej niestosowne, że sejm teraz bardzo energicznie pracuje nad jedynym realnym planem uzdrowienia sytuacji w polskim górnictwie węgla kamiennego -powiedział marszałek Sikorski.

– Apeluje do pana Piotra Dudy, aby się ze swoich słów wycofał i apeluje o merytoryczną dyskusję o reformie polskiego górnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *