Uroczysta sesja Rady Miasta z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczysta sesja Rady Miasta z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w czwartek 8 listopada 2018 r.

– Sto lat niepodległości to rocznica, którą można świętować tylko raz na sto lat. Jesteśmy bardzo uprzywilejowani, ponieważ to właśnie my w tym momencie obchodzimy tę rocznicę (…). Mamy szczęście, że to właśnie w naszych czasach przypadł ten okrągły jubileusz – podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

Podczas sesji wręczono statuetki Syreny Warszawskiej Laureatom Nagrody m.st. Warszawy. Trafiły one do aktorów Janusza Gajosa (laureata nagrody w 2016 r.), Jana Kobuszewskiego (nagrodzony w 2017 r.) oraz dyplomaty Adama Rotfelda (nagrodzony w 2018 r.).

Wyróżnieni w 2018 r. Odznaką Honorową Zasłużonego dla Warszawy zostali ksiądz prałat Henryk Bartuszek i prof. Stefan Kwiatkowski.

Przewodnicząca Rady Warszawy podziękowała Hannie Gronkiewicz-Waltz za 12 lat pracy dla Warszawy. Ustępująca prezydent została przez część sali nagrodzona brawami na stojąco. Radni PiS, którzy powrócili na salę siedzieli i nie klaskali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *