Zmiany na ul. Prostej i Trasie AK

W piątek,28 marca, wieczorem, drogowcy wprowadzą dwie zmiany ruchu drogowym – na ul. Prostej i na Trasie Armii Krajowej. 

Trwa przebudowa ul. Prostej pomiędzy Rondem ONZ z Rondem I. Daszyńskiego. Dziś ok. godz. 21.00 wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Prostej od Ronda I. Daszyńskiego do placu budowy wentylatorni II linii metra (na wysokości ul. Miedzianej). Ta zmiana nie spowoduje dużych utrudnień w ruchu bo ten fragment ul. Prostej kończył się ślepo na placu budowy wentylatorni. Pozostanie wyjazd z ul. Wroniej do Ronda I. Daszyńskiego oraz powstanie tymczasowy przejazd przez pas dzielący dwie jezdnie ulicy, którym będzie można dojechać z ul. Wroniej (od strony ul. Łuckiej) do ul. Pańskiej. Możliwy będzie także dojazd do garażu podziemnego pod budynkiem po północnej stronie ulicy (na wysokości ul. Łuckiej).

Przed rozpoczęciem budowy metra ul. Prosta pomiędzy ul. Towarową a al. Jana Pawła II miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach. Stanowiła jedyny wąski odcinek w ciągu ulic Świętokrzyskiej i M. Kasprzaka. Teraz ten fragment (ok. 770 m) zostanie przebudowany do układu dwujezdniowego o dwóch pasach ruch w każdą stronę (2×2), z dodatkowymi pasami w rejonie skrzyżowań. Zmieni się także przebieg linii tramwajowej, która znajdzie się w pasie dzielącym między jezdniami. Przebudowa ulicy zakończy się w drugiej połowie 2014 r.

W remoncie jest także Trasa Armii Krajowej. Dziś ok. godz. 22.00 wyłączona z ruchu zostanie kolejna łącznica z Wisłostrady z Trasą. Tym razem będzie to łącznica prowadząca od strony centrum na Trasę Armii Krajowej w kierunku ul. Powązkowskiej (kierunek południe-zachód). Wjazd będzie nieczynny do września 2014 r.

Utrudnienia związane są z przebudową przez GDDKiA Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w następujące zespoły: zespół węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka, zespół węzłów: Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni zbierająco-rozprowadzających, przebudowa lokalnego układu komunikacyjnego, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Rozebrane i zbudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe; natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy Most gen. S. Grota–Roweckiego. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem http://www.infoulice.um.warszawa.pl/, www.facebook.cinfoulice.om/ Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie http://www.ztm.waw.pl/.

Źródło:Miasto Stołeczne Warszawa

Źródło:Miasto Stołeczne Warszawa

 

Źródło:Miasto Stołeczne Warszawa

Źródło:Miasto Stołeczne Warszawa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *