15 członków KRS w liście prosi prezes Sądu Najwyższego o zwołanie pierwszego posiedzenia Rady

15 członków KRS w liście prosi prezes Sądu Najwyższego o zwołanie pierwszego posiedzenia Rady

W siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa w środę odbyło się spotkanie członków Rady, w tym sędziów wybranych w skład tego organu na początku marca przez Sejm. Z inicjatywą spotkania wystąpił przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann.

– List z prośbą o rozważenie jak najszybszego zwołania posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa wystosowało w środę do I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf 15 członków Rady – poinformował członek KRS sędzia Maciej Mitera.
Rzecznik SN Michał Laskowski powiedział, że prezes Gersdorf „zapoznała się z tym stanowiskiem, rozumie argumenty przedstawione przez autorów tego listu, ale to nie jest nic nowego”. – Żadnych decyzji na razie nie ma – dodał rzecznik SN.
Odnosząc się do apelu grupy członków KRS, podkreślił, że „każdy może pisać listy i wyrażać w nich swoje opinie, a obecni akurat na tym spotkaniu napisali taki list”. – Jednak nie jest to oczywiście stanowisko całej Krajowej Rady Sądownictwa – dodał.
– Mowa o paraliżu sądownictwa dyscyplinarnego jest lekko przesadzona. Chociaż w jakiś sposób to wpływa na te ciała i procedury – stwierdził Laskowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *