Oświadczenia premiera Mateusza Morawieckiego oraz ambasadora USA Paula W. Jonesa

– Wchodzimy w kolejną fazę pogłębionych relacji polsko-amerykańskich; utworzenie izby polsko-amerykańskiej jest takim właśnie następnym kamieniem milowym na drodze do budowy mocnej obecności naszego biznesu w USA – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z ambasadorem USA Paulem Jonesem.

– Relacje polsko-amerykańskie bardzo wyraźnie się umacniają, jesteśmy ważnymi sojusznikami – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, „Stany Zjednoczone coraz wyraźniej swoją obecnością w tej części Europy zaznaczają wagę projektu Trójmorza”.

– Jesteśmy nie tylko dla siebie bardzo ważnymi sojusznikami; Stany Zjednoczone coraz wyraźniej swoją obecnością w tej części Europy zaznaczają wagę projektu Trójmorza, ale też dzieje się tutaj na naszych oczach na pewno coś niezwykle ważnego dla kolejnych wielu lat historii relacji polsko-amerykańskich – stwierdził szef polskiego rządu.

– Chcę wyrazić moją wdzięczność, dla wszystkich osób, które w ostatnich 12-18 miesiącach bardzo intensywnie pracowały żeby ten moment mógł nastąpić – dodał Morawiecki.
– Relacje handlowe i inwestycyjne między Stanami Zjednoczonymi a Polską są dobre – dla firm i ludzi w obu naszych krajach, ale mogą być jeszcze lepsze, jest potencjał do rozwoju – powiedział Jones.

Mówił, że uczestniczył też w środę w spotkaniu w ramach projektu SelectUSA, który promuje bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Stanach Zjednoczonych, a w tym przypadku – inwestycje polskie. Podkreślał, że „coraz więcej polskich firm chce inwestować w Ameryce, a Ameryka czeka na inwestorów”. Poinformował, że w przyszłym tygodniu Polskę odwiedzi gubernator Illinois, który to stan – jak mówił Jones – „jest otwarty na polski biznes i polskie inwestycje”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *