Defilada wojskowa pod hasłem „Silni w sojuszach”, zorganizowana z okazji Święta Narodowego 3 Maja

Defilada wojskowa pod hasłem „Silni w sojuszach”, zorganizowana z okazji Święta Narodowego 3 Maja, 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO i 15. rocznicy wstąpienia do UE.

– Silne państwo to takie, które jest przede wszystkim bezpieczne – wewnętrznie i zewnętrznie – podkreślał Prezydent Andrzej Duda.

– Nie ma żadnych wątpliwości, że fundamentalnym elementem tego bezpieczeństwa jest zarówno sprawna i dobrze wyposażona armia, jak i sprawne i dobrze zabezpieczone służby, które o to bezpieczeństwo dbają – akcentował Prezydent, przekonując, że wielkim zadaniem, jakie trzeba na przestrzeni najbliższych lat zrealizować, jest modernizacja infrastrukturalna polskiej armii.

W defiladzie wzięło udział ponad 2 tys. żołnierzy Wojska Polskiego i z państw sojuszniczych oraz funkcjonariuszy służb podległych MON i MSWiA.

Na defiladzie zaprezentowało się ponad 200 pojazdów oraz ok. 80 samolotów. Żołnierze USA pokazali transportery opancerzone Stryker oraz System Patriot. Zaprezentowano także brytyjskie Panthery oraz inne pojazdy wojskowe, na co dzień wykorzystywane przez żołnierzy armii chorwackiej i rumuńskiej, którzy stacjonują w Orzyszu w ramach wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej.

Defilada wojskowa pod hasłem „Silni w sojuszach”, zorganizowana z okazji Święta Narodowego 3 Maja
Fot. ŚWIECZAK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *