Kopacz: w Chinach będą przede wszystkim premierzy, nie będzie ani jednego prezydenta

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski odpowiedzialny za sprawy zagraniczne, poinformował w poniedziałek(17 sierpnia), na specjalnie zwołanej konferencji w Pałacu Prezydenckim dla mediów dotyczącej planu wizyt na najbliższe 100 dni prezydenta Andrzeja Dudy, że prezydent Duda będzie przewodniczył polskiej delegacji podczas szczytu Europa Środkowa-Chiny. Zapewnił, że prezydent poinformował stronę rządową, że chce przewodniczyć polskiej delegacji.
– To jest szczyt międzyrządowy, ale w tym wypadku wyjątkowo delegacji polskiej na ten szczyt będzie przewodził pan prezydent Andrzej Duda— powiedział Szczerski.

Redaktor Jan Świeczak z naszej redakcji PRESS.WARSZAWA na środowej konferencji premier Ewy Kopacz podczas wizyty w  Skierdach w nadleśnictwie Jabłonna , zapytał panią premier Ewę Kopacz,  dlaczego na czele polskiej delegacji na szczyt Europa Środkowa-Chiny, będzie stał prezydent Andrzej Duda, a nie premier rządu?

– Pan prezydent zaproponował, że wyjedzie do Chin i gdybym miała okazję spotkać się (z nim) na Radzie Gabinetowej, to pewnie rozmawiałabym z panem prezydentem i powiedziałabym, że tam (na szczycie) będą przede wszystkim premierzy, tam nie będzie ani jednego prezydenta, bo takie były założenia tejże inicjatywy, która funkcjonuje od dłuższego czasu. Mam taką nadzieję, że wreszcie się spotkamy i pan prezydent o wiele rzeczy zapyta, a ja rzetelnie wtedy odpowiem – powiedziała Kopacz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *