Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na rogu ulic Trębackiej i Focha.

W Belwederze odbyło się spotkanie Prezydenta Bronisława Komorowskiego z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej , którzy w październiku ubiegłego roku wystosowali list – apel do Prezydenta Komorowskiego w sprawie budowy pomnika upamiętniającego ofiary tej tragedii w centrum Warszawy.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa zastępcy szefa kancelarii prezydenta Sławomira Rybickiego  i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Walz.

Efektem spotkania jest wspólne uzgodnienie rodzin , które brały udział w tym spotkaniu , aby pan Prezydent podjął inicjatywę skierowaną do władz Warszawy, aby w procesie zgodnym w prawem miejscowym Władzę warszawy podjęły uchwałę o lokalizacji pomnika upamiętniającego wszystkie ofiary katastrofy.

– Róg Focha i Trębackiej, na tyłach Ministerstwa Kultury – tu stanie pomnik smoleński. Taką lokalizację przedstawiła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Miejsce proponowanej lokalizacji pomnika znajduje się między pl. Piłsudskiego a Krakowskim Przedmieściem

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na rogu ulic Trębackiej i Focha. fot. ŚWIECZAK

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na rogu ulic Trębackiej i Focha.
fot. ŚWIECZAK

– To jest 60 metrów od Krakowskiego Przedmieścia, 160 metrów od krzyża papieskiego. Na tym szlaku gromadzi się wielu warszawiaków i zwiedzających stolicę dodała prezydent Warszawy.

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na rogu ulic Trębackiej i Focha. Wirtualizacja Urzędu Miasta

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na rogu ulic Trębackiej i Focha.
Wirtualizacja Urzędu Miasta

Po spotkaniu z przedstawicielami niektórych rodzin smoleńskich w Kancelarii Prezydenta ustalono, że bliscy ofiar powołają komitet poparcia budowy. Zaproszą też do pozostałych przedstawicieli bliskich ofiar do udziału w projekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *